«Ми пам’ятаємо ваш подвиг! І низько вклоняємось нашим героям!»

Учні Львівського художнього ліцею при Львівській національній академії мистецтв виготовили і подарували воїнам 80 окремої десантно-штурмової бригади інсталяцію «Луганський аеропорт».
Одинадцять учнів навчального закладу, під орудою психолога – організатора Світлани Булки, протягом трьох місяців створювали цей шедевр. Всі роботи проводились у позанавчалний час і виключно за бажанням дітей.
– Я дуже горда тим, що в нашому навчальному закладі підростають не просто обдаровані діти, а патріоти України, – зазначила директор ліцею Оксана Малик. – Ця інсталяція – це наша маленька подяка воїнам, що своїми спрацьованими в запеклих боях з окупантами руками, тримають мирне небо над нашими головами. Ми пам’ятаємо ваш подвиг! І низько вклоняємось нашим героям!
Вся інсталяція, це правдивий опис подій, які відбувались під час оборони Луганського аеропорту від російських окупантів. За розповідями очевидців, та за їх фотографіями відновлено максимально точно і імпровізований лазарет, і місце відпочинку, і навіть снайперську точку. Діти намагались передати в картоні та пластиліні ключові моменти оборони аеропорту. Єдиним творчим домислом стали червоні маки, що розцвіли по всій площині інсталяції, символізуючи кров українців, яка пролилась на рідну землю в боях з російськими окупаційними військами. Та промінь сонця, що побивається крізь густину диму та згарищ, як символ світлого майбутнього, яке відкрив для всіх нас подвиг мужніх аеромобілістів.
– На превеликий жаль, ми зараз бачимо тенденцію, коли громадяни України починають забувати про те, що у нас іде війна, – наголосив командир бригади полковник Володимир Шворак. – Тому цей дитячий подарунок для нас цінний і приємний врази. І вражає не лише кількість дитячої праці, що наші молоді таланти вклали сюди, але й їх ставлення до подій в державі. Ці патріотичні паростки – ще одне яскраве свідчення того, що подвиг наших героїв був недаремний.
Нагадаємо, що запеклі бої за Луганський аеропорт розпочались у червні 2014 році і тривали 146 днів. В умовах повного оточення воїни Збройних Сил України тримали оборону цього стратегічного об’єкту. Та коли ворог, за допомогою важкої та реактивної артилерії просто стер з лиця землі всі споруди аеропорту, а російські спецпризначенці вдерлись до системи нашої оборони, українські десантники викликали вогонь нашої артилерії на себе. Такого в українській військовій історії не траплялось з часів Другої світової війни. Подвиг наших бійців зірвав кремлівські плани по захопленню сходу України за так би мовити «Югославським сценарієм», коли на територію окупованої держави літаками швидко перекидаються потужні військові угрупування країни-агресора.
Зараз інсталяція знаходиться для загального огляду в клубі бригади, а згодом вона стане родзинкою нововствореного музею бойової слави воїнів аеромобілістів.
Тарас Грень.
Відділення спеціальних кореспондентів Інформагентства Міноборони «АрміяInform» (м. Львів).