Про бібліотеку

“Люди перестають мислити,

    коли перестають читати”

Дені Дідро

 

читальний зал

Бібліотека 58 Будинку офіцерів – центр військової та воєнно-історичної книги у Західному регіоні.

Пріоритети діяльності бібліотеки в умовах якісних змін спрямовані на: дотримання європейських цінностей, інтеграцію в європейське співтовариство; підвищення соціальної ролі книжки й читання як процесу культурного, духовного, професійного та інтелектуального збагачення людини, формування медіа- і технологічної грамотності, що сприятиме підвищенню якості життя окремої особи та громади, рівний доступ до інформації, знань і культурного надбання.

Основна направленість всього потенціалу бібліотеки – це широка і систематична пропаганда духовної, історичної та культурної спадщини українського народу, сприяння вихованню, навчанню, формуванню наукового світогляду, національної самосвідомості  та підвищення культурного та загальноосвітнього рівня військовослужбовців.

Бібліотека  сприяє розбудові читаючої, мислячої та освіченої нації, патріотичному, правовому та екологічному вихованню, зберігає культурно-історичну спадщину українського народу. Працівники бібліотеки  надають інформаційно-правову підтримку  учасникам АТО та незахищеним верствам населення, організовують доступ військовослужбовців та членів їх сімей, офіцерів запасу та у відставці   до офіційної інформації та адміністративних послуг, поєднують цифрові технології з традиційними бібліотечними ресурсами.

Бібліотека забезпечує  ефективний доступ до різноманітних інформаційних ресурсів. Фонд бібліотеки є універсальним, налічує понад 80 тисяч примірників. Переважна більшість літератури – військова та воєнно-історична. Користуються бібліотекою понад 1500 читачів. Наші читачі – офіцери та військовослужбовці, що проходять службу за контрактом, члени їх сімей, офіцери запасу та у відставці, службовці ЗСУ, творча інтелігенція міста.

Бібліотека надає велику допомогу історикам, науковцям, усім бажаючим отримати інформацію з військової тематики.

Для читачів –ветеранів ,  які мають проблеми зі здоров’ям ,  практикується  послуга  від бібліотеки ’’Домашній абонемент’’.

Бібліотека здійснює бібліотечне, інформаційне та довідкове-бібліографічне обслуговування читачів. Запроваджуються нові інформаційно-бібліотечні  послуги  на основі  інформаційно-комунікаційних технологій .

Найбільш повне розкриття книжкового фонду відбувається за допомогою книжкових виставок та  переглядів літератури.  Їх тематика різнопланова, охоплює всі напрямки роботи у відповідності до плану.

Організовуються книжкові виставки   регулярно до пам’ятних і знаменних дат, до важливих тем життя країни , актуальних  військових проблем та подій.

На наших виставкових стендах користувачі бібліотеки  мають можливість  ознайомитися з найновішою літературою і отримати цікаву і потрібну інформацію.

Заходи проводяться на високому професійному рівні,  з використанням  мультімедійних технологій та сприяють вихованню у військовослужбовців національної свідомості, патріотизму, морально – психологічної готовності до виконання службових завдань,  їхньому духовному та культурному зростанню.

 

Плідна багаторічна співпраця об’єднує бібліотеку і військово-патріотичний клуб творчих зустрічей «Голос» та Українську Асоціацію письменників Західного регіону, які спільно проводять для військовослужбовців та читачів бібліотеки цікаві творчі зустрічі, презентації та вечори.

Для популяризації літератури, що залишається основним напрямом роботи бібліотеки, використовуються всі форми і методи пропаганди. Ці заходи охопили всі найважливіші проблеми сьогодення, всі визначні та ювілейні дати.

Серед різноманітних форм популяризації літератури традиційною і найпоширенішою залишаються книжкові виставки, перегляд літератури.

Кникові виставки організовуються регулярно до пам’ятних дат, жо важливих тем життя країни, актуальних військових проблем та подій.

Набувають популярності нетрадиційні виставки з використанням різноманітних доповнень у вигляді тематичних папок, фотографій, витягів із документів, заставок, символів, репродукцій картин, елементів рукоділля, малюнків і ін., що привертають увагу глядачів

 

Бібліотека завжди рада своїм відвідувачам.

Чекаємо на Вас!